NAUJIENOS IR SKELBIMAI

« Atgal

Tarybos nariai ir savivaldybės administracijos specialistai mokymuose diskutavo apie išmetamų šiltnamio dujų kiekio mažinimą ir klimato kaitą

 

Vasario 29 d. Alytaus miesto savivaldybėje vyko antrasis VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro organizuoti projekto „BEAM 21 – Pajėgumų stiprinimas Europos savivaldybėse darnių energijos priemonių bei veiksmų planų srityje" mokymai. Šie mokymai skirti tiems savivaldybių administracijų tarnautojams ir politikams, kurie nori matyti savo miestą darnesnį siekiant klimato saugos ir efektyvesnės energijos, kuriems svarbu, kad mieste būtų žymiai sumažintas išmetamų šiltnamio dujų kiekis, taip pat atveriamos naujos vietinės ekonomikos perspektyvos.

Šiuose mokymuose dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariai Rima Mitkienė, Adelė Dimšienė, Edmundas Čečėta, tarybos sekretorius Tomas Būdelis ir savivaldybės administracijos  Aplinkos apsaugos ir Švietimo skyrių specialistai.

Pagrindinis antrojo mokomojo seminaro tikslas – aptarti CO²  išmetamo kiekio mažinimo Alytaus miesto savivaldybės teritorijoje galimybes.

Mokymų metu nagrinėtos klimato kaitos priežastys, šiltnamio efekto poveikio Žemei, anglies dvideginio koncentracijos kaitos atmosferoje temos. Kalbėta apie klimato kaitos naudą ir žalą Lietuvai, gamtos stichijų žalą Žemei ir kitais klausimais. Diskutuota  apie CO²  išmetamo kiekio mažinimą Alytaus mieste.

Kaip jau minėta, šie mokymai yra parengti ir įgyvendinami pagal projektą „BEAM 21 –Pajėgumų stiprinimas Europos savivaldybėse darnių energijos priemonių bei veiksmų planų srityje", kuris finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis pagal programą „Pažangi energetika Europai". Projektą įgyvendina Henricho Bolio fondas Branderburge. Projekte kaip partneriai dalyvauja energetikos agentūros, aplinkosaugos ir energetikos konsultantai, aplinkosaugos organizacijos ir mokymo institucijos iš devynių Europos šalių. Mokymai parengti devyniomis kalbomis. Siekiant patenkinti specifinius besimokančiųjų poreikius ir padaryti mokymus praktiškai naudingus, kiekvienai šaliai yra parengtos specifinės mokymų turinio modifikacijos.

 

 

Alytaus miesto savivaldybės administracijos informacija


UAB Dzūkijos vandenys

 

Alytaus turizmo informacijos centras

 

 

 

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras

 

 

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras