NAUJIENOS IR SKELBIMAI

« Atgal

Vienkartinio plastiko atliekų mažinimo savaitė

 


Lapkričio 17–25 d. visoje Europoje vyks Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai (angl. EWWR – European Week for Waste Reduction), skirti vienkartinio plastiko (įvairūs vienkartiniai įrankiai, lėkštės, gėrimų maišikliai ir šiaudeliai, oro balionėlių lazdelės, ausų krapštukai ir kt. gaminiai, kuriuos naudojame tik vieną kartą) naudojimui mažinti ir / ar prevencijai, tinkamam jau susidariusių vienkartinių plastikinių gaminių atliekų tvarkymui, galimam antriniam šių medžiagų panaudojimui ar kt. veiklai, padėsiančiai spręsti plastiko atliekų sukeliamas problemas. Prie šios iniciatyvos prisijungia ir Alytaus miesto savivaldybė kartu su Alytaus miesto bendruomenės centru (AMBC) – jie organizuos renginius miesto visuomenei „Suteik naują gyvenimą". Numatomais renginiais bus siekiama palaikyti ir paskatinti teigiamus gyventojų įpročius: kaip pakartotinai panaudoti pakuotes arba jas paruošti pakartotinam naudojimui, priminti, kad produktai ir gaminiai gali turėti antrąjį gyvenimą, padėti žmonėms patobulinti atliekų rūšiavimo įgūdžius.

Alytaus miesto bendruomenės centre atliekų mažinimo savaitės metu bus organizuojama diskusija – kūrybinės dirbtuvės jaunimui ,,Atgiję daiktai", kūrybinės dirbtuvės vaikams ,,Kiemo dekoracijos", taip pat planuojama Vaikų dienos centro lankytojų išvyka į VšĮ „Gerumo skraistė", kur vyks kūrybinės dirbtuvės vaikams ir seneliams ,,Namų dekoracijos".

Šiais metais  renginių metu į veiklą bus įtrauktos įvairios amžiaus grupės:  vaikų dienos centrų ir Atviro jaunimo centro lankytojai, taip pat Senelių darželio lankytojai. Vaikai ir jaunimas nuo mažens mokomi teisingai rūšiuoti atliekas, neteršti gamtos, mažinti vartojimą, todėl jie įgis įgūdžių daryti tai nuolat ir savo pavyzdžiu užkrėsti kitus. Bendras vaikų darbas su vyresnės kartos atstovais padės perimti jų patirtį ir formuoti pagarbą vyresniems. Tokiu būdu skatinamas skirtingų kartų bendradarbiavimas dirbant kartu, dalijantis patirtimi, įgūdžiais ir jaunatvišku entuziazmu.  Vaikai, išmokę rūšiuoti, bus skatinami tai daryti nuolat dienos centruose ir namuose.


UAB Dzūkijos vandenys

 

Alytaus turizmo informacijos centras

 

 

 

UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras

 

 

 

 

Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras