Meilė gamtai prasideda nuo gyvūnų globos

 

Vykdydami projektą „Meilė gamtai prasideda nuo gyvūnų globos" surinkomE medžiagą apie globotinius. Ją rinko 4 ir 6–7 klasių mokiniai. Taip pat mokiniai piešė ir fotografavo savo augintinius. Buvo vedami pokalbiai apie gyvūnų laikymo taisykles.
Siekiant išsiaiškinti, kiek mokinių ir kokius augintinius laiko, atlikome anketavimą. Buvo apklausta 63 pradinukai ir 115 6–7 klasių mokinių. Atlikome anketų analizę, pateikėme išvadas ir rekomendacijas. Sudarėme šunų ir kačių žodynėlius.
Norėdami daugiau sužinoti apie naminius ir laukinius gyvūnus, jų įvairovę vykome į pažintines ekskursijas. Aplankėme Žuvinto biosferos rezervatą, pabuvojome parodoje „Nepirkite jų gyvybių" Aplinkos apsaugos departamente.


 

Žuvinto biosferos rezervate   Parodoje „Nepirkite jų gyvybių"

 

                       

2006m. balandžio 6 d. vyko atviras renginys Alytaus miesto biologijos mokytojams, skirtas pasaulinei Žemės dienai paminėti projekto „Meilė gamtai prasideda nuo gyvūnų globos" pristatymas. Pristatymo metu vyko paroda „Mano augintinis". Jos metu veikė surinktos medžiagos apie augintinius pristatymas – konkursas, piešinių ir fotonuotraukų parodos. Didžiausio susidomėjimo sulaukė gyvūnų paroda „Mano augintinis". Čia mokiniai turėjo galimybę pasipuikuoti savo augintiniu, papasakojo apie jo pomėgius, priežiūrą. Balsavimo keliu buvo išrinkti gražiausi šunys, katės ir kiti gyvūnai. Gyvūnai apdovanoti prizais:žaislais, skanėstais, o mokiniams, dalyvavusiems parodoje su savo augintiniu įteikti lankstinukai „Gyvūnų laikymas ir priežiūra" bei padėkos raštai. Projektą užbaigėme ekskursija į Kauno zoologijos sodą ir zoologojos muziejų.

 

Paroda „Mano augintinis" Kauno zoologijos sode

                                    

Vykdydami projektą skatinome mokinius domėtis ir kuo daugiau sužinoti apie globojamus gyvūnus, jų priežiūrą ir laikymo taisykles, ugdėme pagarbą ir meilę gamtai, ekologinę kultūrą. Skatinome mokinių saviraišką, paremtą globojamų gyvūnų stebėjimu ir pojūčiais. Ugdėme tiriamojo darbo įgūdžius. Projekto vykdymui vadovavo pradinių klasių mokytoja metodininkė Rima Pėstininkienė ir biologijos mokytoja metodininkė Vilė Petravičienė.

Projekto vadovė Alytaus Piliakalnio vidurinės mokyklos
 biologijos mokytoja metodininkė Vilė Petravičienė