Jaunimo parkas

Jaunimo parkas

 

Jaunimo parko skulptūros

 

1984 metais skulptorių grupė, vadovaujama N. Nasvyčio ir Alytaus vyriausiojo dailininko A. Stankevičiaus, sukūrė pirmąją Lietuvoje metalo plastikos skulptūrų kompoziciją, savo ryškiomis spalvomis suteikiančią savitą veidą Jaunimo parkui, turinčią tiek dekoratyvinę, tiek funkcionalią paskirtis. Skulptūros kviečia jomis gėrėtis, lavinti  estetinį skonį, ugdyti fantaziją, o vaikus - dar ir žaisti.

1993 metais parkas buvo paskelbtas vietinės reikšmės dailės paminklu.

,,Narvelis gegutei" - aut. Kęstutis Musteikis.
Autorius: ,,Gegutė mėgstamiausias paukštis lietuvių liaudies kūryboje. Jos kukavimas tapęs laiko gyvenimo simboliu".

Ozys

,,Ožys" - aut. Klaudijus Stepanovas.
,,Kūrinys keliantis asociacijas su lietuvių liaudies nostalgija".

Povas

,,Povas" - Vidmantas Gylikis, alytiškis, Dailės instituto studentas.
,,Temą padiktavo pati aplinka, kurioje žmonės ilsisi, visada pilna vaikų". Skulptorius stengėsi, kad forma būtų atvira, neperkauta ir tartum nepaprasta, nekopijuojanti gamtos".

Vaivorykste

,,Vaivorykštė" - aut. Virginija Babušytė-Venckūnienė.
Tai dvi figūros, tarsi laikančios šviesos pluoštą. ,,Mastelį pasirinkau nelabai didelį, kad vaikai galėtų ,,nardyti po tą vaivorykštę" - teigė autorė. - Dominuoja trys spalvos: mėlyna, raudona ir geltona. Tai labiausiai vaikų mėgstamos spalvos".

aeronautikos istorija

,,Aeronautikos istorija" - aut. Naglis Nasvytis.
Autorius: ,,Mane seniai domina įvairių kokybinių žmogaus perėjimo į aukštesniąją savo galimybių pakopą istorija. Norėjau pabandyti sukurti nuotaiką, kuri lydėjo pirmuosius žmogaus skrydžius - peržengimą ribos, už kurios tu jau sparnuotas".

Vandens malunas

,,Vandens malūnas" - aut. Benjaminas Narbutas.
,,Pirmą kartą atvykus į Alytų susipažinti su parko, kuriame bus statomos skulptūros, aplinka, pakerėjo miestą supančios gamtos grožis. Tai imponavo mane sukurti skulptūrą neperkrautą aiškiais išoriniais siluetais. Pasirinkau vandens malūno motyvą kaip vieną būdingiausių romantiškų žmogaus veiklos Lietuvos landšafte akcentų. Konkrečių vandens malūno akcentų mano darbe nėra - įvaizdis abstraktus ir dekoratyvus".

Karaliskasis voras

,,Karališkasis voras" - autorius Antanas Blakė.
Pavadinimas asociatyvus, nes plastinė-konstrukcinė skulptūros schema primena voro atvaizdą. Žiūrint iš įvairių taškų konfigūracija sudaro skirtingą vaizdą.

vartai

,,Vartai" - aut. Vytautas Narutis.
Panaudodamas netradicines medžiagas nūdieniškai interpretavo senovės lietuvių pomėgį puošti namų stogus stilizuotomis žirgų galvomis.

1997 m. danų skulptorius Timas Juelas Jacobsenas miestui padovanojo skulptūrą „Klausimas". Skulptūra įprasmina žmogaus kelią, jo pradžią, neišvengiamą akligatvį ir naujas erdves, atrandamas sienoje, į kurią atsiremia kiekvienas ieškantysis.

1998 m. buvo atidengta vokiečių skulptoriaus Michaelio Odenwaellerio skulptūra ,,Žingsnis".