Atidaryta fotografijos ir pirkinių krepšelio paroda

Gegužės 17 d. Alytaus miesto savivaldybės Posėdžių salėje įvyko baigiamasis fotografijos ir pirkinių maišelio konkurso renginys.

Konkursai yra sudedamoji projekto „Pietų ir pietryčių Lietuvos gyventojų informavimas ir švietimas apie aplinkai palankų gyvenimo būdą" dalis, pagal 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategijos ir Sanglaudos veiksmų programos „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai" prioriteto įgyvendinimo priemonę „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas". Jis finansuojamas pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 ir 3 prioriteto uždavinius.

Alytaus miesto savivaldybės meras Feliksas Džiautas pasidžiaugė, kad jaunimui rūpi švari ir saugi aplinka, kad jie nėra abejingi gamtosaugos problemoms. „Jūsų visų dėka, savivaldybės tampa ekologiška dėl organizuojamų parodų. Kurkite gražią, sveiką ir saugią aplinką, kurioje visiems būtų gera gyventi." – nominantams linkėjo meras Feliksas Džiautas.

Alytaus miesto savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Vida Mačernienė ir VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centro atstovas sveikino dalyvius, įteikė padėkas ir prizus.

Konkursas išties sulaukė didelio susidomėjimo. Daugiausiai fotografijų konkursui pateikė Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago ir Jotvingių gimnazistai. Visos fotografijos atspindi liūdną realybę ir nepagarbą gamtai. Konkurse nugalėjo nuotrauka „Tarša trukdo gyventi visiems". Autorė Brigita Šmuilytė, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazistė, apdovanota padėka ir 500 Lt vertės kuponu profesionalios fototechnikos prekėms įsigyti. Kiti nominantai taip pat apdovanoti kuponais, fotografijos knygomis.

Pirkinių maišelio kūrimo konkurse nugalėjo Aidas Vaikšnoras iš „Volungės" pagrindinės mokyklos. Jam atiteko 300 Lt vertės kuponas dviračių prekėms.

Fotografijos ir pirkinių maišelio parodą, kurioje išvysite geriausius konkurse dalyvavusius darbus, galima apžiūrėti Alytaus miesto savivaldybėje 2 aukšto koridoriuje.

Projektą organizavo VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centras, bendradarbiaudami su UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru ir Alytaus miesto savivaldybe.